iPhone

به‌روزرسانی جدید iOS 15 یک مشکل مهم آیفون را برطرف می کند

به تازگی به‌روزرسانی جدیدی برای سیستم‌عامل iOS 15.1 عرضه شده و برای رفع باگ‌های مهم دو گوشی آیفون 12 و 13 طراحی شده است. این آپدیت باگ تماس آیفون را برطرف کرده است. برخی از گوشی‌های اپل از زمان عرضه iOS 15.1 در ماه اکتبر از این مشکل رنج می‌بردند. این باگ باعث میشد تا در هنگام مکالمه، ناگهان تماس قطع شود.

اگر مشکلات از باگ‌های iOS را تجربه کرده‌اید، این یک به‌روزرسانی بزرگ برای شما خواهد بود. اما این نسخه هیچ ویژگی خاصی را به آیفون شما نمی‌افزاید. هم‌اکنون این به‌روزرسانی برای دانلود در دسترس می‌باشد. همه گوشی‌هایی که به iOS 15.1 ارتقا یافته‌اند، یعنی آیفون 6S یا بالاتر، می‌توانند این به‌روزرسانی را دریافت کنند. برای دریافت آن به تنظیمات آیفون خود و قسمت General بروید. در این منو، به‌روزرسانی نرم‌افزار را می‌بینید که با عنوان iOS 15.1.1 آماده است.

iOS 15

اگرچه این به‌روزرسانی شامل موارد خاصی نمی‌شود اما رفع این مشکل برای کسانی که دچار آن بودند بسیار ارزشمند است. کسانی که منتظر دیدن ویژگی‌های جدیدی در آیفون خود هستند، باید تا زمان انتشار iOS 15.2 صبر داشته باشند. هنوز تاریخ مشخصی برای عرضه این آپدیت تعیین نشده است اما نسخه بتای آن شامل ویژگی‌های کارامدی است.

از جمله این ویژگی‌ها می‌توان به گزارش حریم خصوصی برنامه اشاره کرد. این گزارش به گونه‌ای طراحی شده است که به شما دید واضح‌تری که هر برنامه از چه قابلیت‌هایی بر روی گوشی شما استفاده می‌کند. همچنین می‌توان به دادن دسترسی به فردی خاص اشاره کرد تا وی بتواند پس از مرگ کاربر به اطلاعات او دسترسی داشته باشد. ویژگی‌ای که چندان خوشایند نیست اما قطعاً افراد آینده‌نگر از آن استفاده خواهند کرد.

منبع: Tech Radar

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *