شرایط و قوانین خرید

نوین پلازا

ثبت سفارش انواع کالاهای دیجیتال از بزرگترین فروشگاهای آنلاین خارج کشور

 

1:پروسه زمانی رسیدن محصولات بین 25 الی 35 روز کاری می باشد و قیمت درج شده محصولات، قیمت نهایی سفارش تا رسیدن آن به ایران و به دست ما است ، سپس به آدرس مشتری از طریق پست یا تیپاکس یا باربری ارسال میگردد، لطفا توجه داشته باشید که هزینه ارسال و بسته بندی داخلی برعهده مشتری می باشد و در صورتیکه از طریق پست یا باربری ارسال شود هزینه ی پست قبل از ارسال به اطلاع مشتری میرسد و اگر از طریق تیپاکس ارسال شود به صورت پسکرایه انجام خواهد شد.

 

2:لطفا توجه داشته باشید وظیفه ی تیم نوین پلازا خرید محصول درخواستی کاربر از لینک یا مبدا خواسته شده و دریافت آن در ایران و سپس ارسال به آدرس مشتری است . تیم نوین پلازا مستقیماً از لینک مبدا ارائه شده خریدار را انجام میدهد و اسکرین شات یا فاکتور خرید موفق به مشتری ارائه میگردد از این رو پس هرگونه نقص فنی یا معیوب بودن محصول و یا هرگونه مغایرت با مشخصات درج شده در سایت مبدا در حوزه اختیارات تیم نوین پلازا نبوده و مسئولیتی در این قبال ندارد.

 

3: بعضاً بر اثر حمل و نقل بسته بندی (جلد) محصول دچار پارگی یا دفرمگی میشود که امر طبیعی است لذا ما تمام تلاشمان را میکنیم با بسته بندی و روش های حمل ایمن از بروز این مشکل جلوگیری کنیم، در صورت بروز این مسئله مسئولیتی متوجه فروشگاه نبوده . لازم به ذکر است بعد از رسیدن به دست کارگزار ما در خارج کشور در صورتی که سفارش از نظر بسته بندی و باکس اصلی دچار دفرمگی یا پارگی باشد توسط کارگزار ما بازبینی خواهد شد تا در صورت وجود مشکل مثل دسته دوم بودن یا صدمه فیزیکی نسبت به هماهنگی جهت تعویض سفارش با آمازون یا مبدا مورد تامین انجام گیرد.

 

4:لطفاً توجه داشته باشید پروسه زمانی ذکر شده در حالت نرمال بوده و در صورت وجود تاخیر در روند حمل و تحویل کالا به دلایل مختلف مثل: طوفان، گردباد، زلزله، اغتشاش، شورش، جنگ، اپیدمی بیماری ها،تاخیر تامین کالا توسط فروشگاه مبدا خرید، تغییر قوانین واردات کالا، درگیری های مسلحانه، حکومت نظامی، اعتصاب، صاعقه و … مشتری می بایست زمان بیشتری را صبر کند. همچنین تاخیرات در تحویل شامل خسارت نمیگردد.

 

5: امکان لغو سفارش و یا تغییر سفارش صرفاً تا قبل از اینکه سفارش در وضعیت اقدام شده قرار گیرد امکان پذیر است،در صورتی که سفارش شما در مرحله اقدام شده قرار گیرد یعنی سفارش از مبدا خریداری شده است و امکان لغو یا تغییر سفارش وجود ندارد.

 

6:سفارشات بعد از دریافت توسط فروشگاه از طریق پست یا تیپاکس یا باربری به آدرس مشتری ارسال میگردد، هزینه حمل داخلی و بسته بندی برعهده مشتری است همچنین توجه داشته باشید صدمات فیزیکی ، مفقودی یا نرسیدن مرسوله به هر دلیلی به دست مشتری مربوط به حمل داخل تحت مسئولیت شرکت حمل کننده ی  (پست یا تیپاکس یا باربری) خواهد بود و مسئولیتی متوجه فروشگاه نخواهد بود.همچنین در خصوص بیمه نامه ی محصولاتی که از طریق پست ارسال میشود به دلیل قوانین بیمه و سیاست پست در استان ما امکان استفاده از بیمه نامه ی پستی وجود ندارد، لذا در هنگام ارسال با بسته بندی مناسب ارسال میگردد.

 

7:گاهاً ممکن است سفارش در همان روزهای اول از سمت فروشگاه مورد تامین به دلایل مختلف مثل عدم موجودی لغو گردد،این مورد بسیار به ندرت رخ میدهد و در صورت تمایل مشتری جهت اثبات این مسئله امکان ارائه مستندات به مشتری مقدور می باشد. که در این شرایط ضمن اطلاع به مشتری،مبلغ مشتری به حساب آن عودت میگردد، در صورتی که مشتری قصد خرید محصول جایگزین رو داشته باشد،می بایست بعد از عودت وجه مجدداً محصول جایگزین را ثبت سفارش کند.

 

8: مشتریانی که متقاضی ثبت سفارش محصولات دسته دوم، رفرش و بازسازی شده تحت عنوان USED ، renewed ، refurbished  و ثبت سفارش از فروشندگان متفرقه و غیر پرایم آمازون هستند توجه داشته باشند که ریسک این نوع سفارشات از بابت معیوب بودن، مغایرت با موارد اعلام شده  نسبتا بیشتر است و پیشنهاد میگردد در هنگام خرید این نوع سفارشات در توضیحات هنگام ثبت سفارش یا از طریق راهای ارتباطی از ما بخواهید که بعد از اینکه سفارش به دست کارگزار ما برسد مورد بازبینی قرار گیرد تا در صورتی که محصول معیوب بوده یا با مشخصات ذکر شده مغایرتی دارد نسبت به تعویض یا عودت اقدام شود.چون این امکان در بدو تحویل در خارج کشور وجود دارد.

 

10: لطفا توجه داشته باشید که در صورت نیاز به عودت وجه به هر دلیلی ، صرفا مبلغ پرداختی(تومان) مشتری عودت میگردد و تغییرات قیمتی و نرخ ارز هیچ تاثیری در آن نخواهد داشت.

 

11:در خصوص سفارش محصولاتی که از سیمکارت پشتیبانی میکنند لطفاً توجه داشته باشید این نوع محصولات به صورت رجیستر نشده تقدیم مشتری میگردد و مسئولیت رجیستر کردن آن برعهده مشتری بوده و همچنین امکان ارسال قبض گمرک (به دلیل ترخیض گروهی کالاها) برای هیچکدام از سفارشات مقدور نمی باشد.

 

خرید از نوین پلازا به منزله تایید و موافقت با شرایط فوق الذکر می باشد